Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

22/ 621 32 46, 22/ 622 62 43

rezerwacje@tourist.pl

facebook Alarmowy: 660 023 224 / 24 h

 


ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni

NIEMCY FRANCJA / Rothenburg, Colmar, Strasburg, Stuttgart
Data wyjazdu:04.06.2024
Data powrotu:09.06.2024
Długość pobytu:6 dni
Typ dojazdu:autokar
Wyżywienie:Śniadania
Liczba osób:
Cena / os.
2799 zł.
Razem: 5598 PLN

ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - ROTHENBURG OB DER TAUBER, COLMAR, STRASBURG, STUTTGART, HECHINGEN, TÜBINGEN

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd przez Czechy, przejazd do hotelu na terenie Czech, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do Rothenburg ob der Tauber. Położone na Szlaku Romantycznym. uznawane jest za jedno z najpiękniejszych miast Niemiec. Będziemy mogli podziwiać średniowieczne mury miejskie z zachowanymi wieżami i bramami miejskimi, urokliwe kamieniczki czy wspaniałe gotyckie kościoły. Centralny punkt Starego Miasta stanowi ratusz miejski z renesansową fasadą. Wokół rynku zobaczymy liczne kamienice z charakterystycznym murem pruskim. Najważniejszą świątynią w mieście jest gotycki  kościół św. Jakuba, ale warto odwiedzić także kunsztownie wyposażony kościół św. Wolfganga. W dzielnicy Spitalviertel kiedyś zlokalizowane były głównie przytułki miejskie, a dziś hotele i kawiarnie. Przejazd do hotelu w okolicy Stuttgartu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu udamy się do Strasburga – stolicy i głównego ośrodka gospodarczego Alzacji. Zabytkowe śródmieście miasta wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Najważniejszym zabytkiem miasta jest katedra Notre-Dame będąca wspaniałym przykładem architektury romańskiej i gotyckiej, ale równie interesujący jest protestancki kościół św. Tomasza. Petit France to dawna dzielnica rybaków i garbarzy, dziś słynie z licznych knajpek kuszących miejscowymi smakołykami. W dzielnicy Europejskiej mieści się oficjalna siedziba Parlamentu Europejskiego oraz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i Rady Europy, która ma swoją siedzibę w Pałacu Europy. Następnie udamy się do miejscowości Colmar, która uznawana jest za stolicę win alzackich. Serce miasta stanowi niezwykle malownicza starówka z licznymi, pięknie odrestaurowanymi domami z muru pruskiego. Uwagę przechodniów przyciąga klasztor Dominikanów i gotycka kolegiata św. Marcina zbudowana z kilku rodzajów kamienia o różnych barwach. Warto również pospacerować po malowniczej dzielnicy Petit Venice, gdzie kamieniczki przeglądają się w nurtach rzeki Lauch. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

4 dzień: po śniadaniu czeka nas przejazd do Tübingen, miejscowości która już od końca XV w. uznawana była za ważny ośrodek uniwersytecki. Serce miasta stanowi malowniczy rynek targowy z okazałym ratuszem i fontanną Neptuna, a przy rynku drzewnym od wieków stoją fontanna i kościół św. Jerzego. Wspaniałą panoramę miasta możemy oglądać z dziedzińca zamku Hohentübingen, który jest siedzibą uniwersytetu i muzeum miejskiego. Następnie udamy się do Hechingen, gdzie zwiedzimy Zamek Hohenzollern - siedzibę niemieckiej dynastii panującej w kilku krajach niemieckich, a od 1871r. jako cesarze niemieccy. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

5 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Stuttgartu. Spacerując po najstarszych częściach miasta zobaczymy najcenniejsze zabytki: gotycką kolegiatę Stiftskirche oraz Stary Pałac (Altes Schloss) z renesansowym dziedzińcem. Z doby baroku pochodzi Nowy Pałac (Neues Schloss), wokół którego założono rozległy park. Na obrzeżach górnego parku zamkowego zlokalizowany został gmach Opery oraz miasteczko teatralne. Secesyjna hala targowa przyciąga corocznie tysiące kupujących oraz miłośników architektury. W wolnym czasie należy pospacerować Königstraße - najdłuższą i najbardziej ruchliwą ulicą handlową w Europie. W godzinach wieczornych odjazd w kierunku granicy, nocny przejazd do Polski.

6 dzień: przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.


Cena zawiera: przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie: 4 noclegi, hotele **/*** na trasie wycieczki (w tym 1 nocleg tranzytowy na terenie Czech) - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki), wyżywienie: 4 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.


Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, kosztów programowych).
Orientacyjny koszt pakietu ok. 155 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Dopłaty do 4 ciepłych kolacji; koszt 490 zł/os. (płatne w biurze).

Uwagi:
W trakcie wyjazdu należy posiadać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich).
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2023 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: według cennika imprezy . Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.


Zobacz rozkład jazdy
Data wyjazduRozkład jazdyDługość pobytuWyżywienieCena / 1 os. 
04.06.2024 do 09.06.2024Pokaż6 dniŚniadania2799 PLNRezerwuj
23.07.2024 do 28.07.2024Pokaż6 dniŚniadania2899 PLNRezerwuj


1. Rothenburg ob der Tauber, Niemcy
2. Stuttgart, Niemcy
3. Colmar, Francja
4. Strasburg, Francja
5. Tübingen, Niemcy
6. Hechingen, Niemcy
ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 0ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 1ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 2ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 3ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 4ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 5ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 6ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 7ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 8ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 9ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 10ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 11ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 12ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 13ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 14ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 15ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 16ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 17ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 18ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 19ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 20ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 21ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 22ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 23ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 24ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 25ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 26ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 27ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 28ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 29ALZACJA i MIASTA JAK Z BAJKI - 6 dni 30
Dział Sprzedaży
00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 47 lok. 10 A tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
pon.-pt. 10.00 - 18.00 e-mail: warszawa@tourist.pl
Wynajem autokarów tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
e-mail: bus@tourist.pl
Dział Organizacji
05-123 Chotomów, ul. Boczna 4 tel./fax (0048 22) 772 28 30, e-mail: office@tourist.pl
Biuro podróży, biura podróży, biuro turystyczne, touroperator, agencja turystyczna, polskie biuro, polskie biuro podróży, biuro pielgrzymkowe, biuro turystyczno pielgrzymkowe, wycieczki, wycieczka, Wynajem autokarów, Wynajem autokarów Warszawa, wynajem autokaru, wynajem busa, autokary, autobusy, busy, autokary Lux, przewóz osób, transport osób, Wycieczki po polsce, Wycieczki do Pragi, Praga wycieczki, Wycieczki do Wilna, Wilno wycieczki, Wycieczka do pragi autokarem, Praga wycieczki z warszawy, Praga wycieczki autokarowe, Wycieczki do wilna z warszawy, Wycieczka do pragi autokarem z warszawy, Praga wycieczki z warszawy autokarem, Wycieczki do wilna autokarem z warszawy, Wycieczki do wilna z warszawy dla emerytów, Wycieczka do pragi autokarem dla seniorów, Wycieczka do wilna autokarem dla seniorów, Wycieczki autokarowe wilno z warszawy, wycieczki po europie, wycieczki zagraniczne, wycieczki autokarem, wycieczki samolotem, wycieczki z przewodnikiem, wycieczki ze zwiedzaniem, zwiedzanie z przewodnikiem, wczasy, pobyty, wakacje, weekend, weekendy, wolny weekend, pomysł na weekend, obozy, narty, zimowiska, lato, zima, jesień, wiosna, zielone szkoły, sylwester, wyjazdy, podróże, krajowe, kraj, rezerwacja, Tourist, Turist, Tourist Polska, Turist Polska, Touristpolska, turistpolska, turysta, turysta polska, turystapolska, tth, tth, Chotomów, Chotomow, Aleje Jerozolimskie, Jerozolimskie, Warszawa, Nasiłowski, Nasilowski, Nasilowsky, firmy, intencive, uniwersytet, uniwersytety III wieku, kluby, kluby seniora, seniorzy, dla seniora, dla seniorów.
Litwa, Wilno, Troki, Kowno, Łotwa, Ryga, Estonia, Tallinn, Finlandia, Helsinki, Białoruś, Mińsk, Grodno, Ukraina, Lwów, Krym, Kijów, Odessa, Złota podkowa, Słowacja, Slowacja, Bratysława, Tatralandia, Tatrzańska Łomnica, Termalne, Węgry, Budapeszt, Eger, Balaton, Miszkolc, Tapolka, Czechy, Praga, Pragi, Kutna Hora, Morawy, Niemcy, Berlin, Wyspa, Poczdam, Kolonia, Sztuttgart, Ren, Dolina Renu, Monachium, Bawaria, Zamki Bawarskie, Zamki Ludwika, Uznam, Francja, Paryż, Lazurowe Wybrzeże, Colmar, Marsylia, Strasburg, Sztrazburg, Loara, Zamki nad Loarą, Orlean, Wieża Eiffla, Nicea, Canes, Monaco, Włochy, Wlochy, Italy, Italia, Rzym, Roma, Florencja, Wenecja, Fiuggi, Asyż, Genua, Sienna, Padowa, San Remo, Austria, Wiedeń, Dunaj, Innsbruck, Salzburg, Holandia, Amsterdam, Antwerpia, Belgia, Bruksela, Luxemburg, Anglia, Wielka Brytania, Londyn, Oxford, Stonehange, Norwegia, Oslo, Fiord, Prom, Szwecja, Sztokholm, Dania, Kopenhaga, Chorwacja, Dubrovnik, Pula, Sibenik, Krk, Plitwice, Hiszpania, Barcelona, Loret, de mar, Rumunia, Bukareszt, Drakula, Bułgaria, Warna, Sofia, Belgrad, Grecja, Ateny, Delfy, Maraton, Epidauros, Thessaloniki, Rosja, Sankt Petersburg, St Petersburg, Moskwa, Polska, Kraków, Wieliczka, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Szczecin, Warmia, Mazury, Góry Świętokrzyskie, Kielce, Radom, Podlasie, Bieszczady, Tatry, Zakopane, Pieniny, Szczawnica, Morze Bałtyckie, Bałtyk, Wybrzeże, Trójmiasto, Hel, Jastrzębia Góra, Krynica Morska, Kaszuby, Wolin, Nysa, Opole, Śląsk, Podlasie, Białystok, Lublin, Roztocze, Zamość, Mazowsze, Warszawa, Żelazowa Wola, Toruń, Bydgoszcz.

Austria Belgia Chorwacja Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Holandia Litwa Łotwa Luksemburg Niemcy Norwegia Polska Rumunia Serbia Słowacja Słowenia Szwecja Węgry Wielka Brytania Włochy

Augustów Białystok Bydgoszcz Częstochowa Dojazd własny Gdańsk Gliwice Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Opole Ostrowiec Świętokrzyski Piotrków Trybunalski Poznań Radom Rzeszów Sanok Sieradz Suwałki Szczecin Toruń Tychy Wałbrzych Warszawa Wrocław
Opublikowane na stronach materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Powered by
Newsletter

Zapisz się do newslettera

* pola wymagane
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 oraz art. 14 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Tourist Polska z siedzibą w Chotomowie zgodnie z postanowieniami Polityki Prywatności (kliknij aby zobaczyć pełną treść).
Podając adres email i zapisując się do newslettera akceptujesz zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Tourist Polska.