Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej

22/ 621 32 46, 22/ 622 62 43

rezerwacje@tourist.pl

facebook Alarmowy: 660 023 224 / 24 h

 
Data wyjazdu:
Data powrotu:
Długość pobytu: dni
Typ dojazdu:
Wyżywienie:
Liczba osób:
Cena / os.
zł.
Razem:

SANKT PETERSBURG - KRAJE BAŁTYCKIE CARSKIE SIOŁO, PETERHOF, RYGA, TALLINN, WILNO

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd przez Litwę, Łotwę do Rygi. W trakcie krótkiego spaceru po stolicy Łotwy podziwiać będziemy Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, Kościoły św. Jakuba i św. Piotra, Parlament, średniowieczny zespół kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Małą i Wielka Gildię Kupiecką, Katedrę Luterańską oraz inne obiekty na Starym Mieście wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd zakwaterowanie w hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

2 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu czeka nas przejazd przez Łotwę, Estonię do Rosji. Przyjazd do Sankt Petersburga w godzinach późnowieczornych, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Sankt Petersburga od najstarszej budowli miasta Twierdzy Pietropawłowskiej z Soborem św. Piotra i Pawła, w którym znajdują się groby carów od Piotra Wielkiego do Mikołaja II. Następnie pojedziemy do Carskiego Sioła  (Puszkina), gdzie zwiedzimy letnią rezydencję carycy Katarzyny I - Wielki Pałac Jekateryński ze słynną Bursztynową Komnatą. Kolejną letnią rezydencją carską, która odwiedzimy będzie Peterhof założony przez Piotra I, zwany „światową stolicą fontann”. Na terenie tego zespołu pałacowo-parkowego szczególną uwagę zwrócimy na Park Dolny. Przejazd do Sankt Petersburga, przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

4 dzień: po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Sankt Petersburga. Z cypla wyspy Wasilewskiej popatrzymy na Newę i zabudowania na obu brzegach rzeki. Na placu Senackim obejrzymy Miedzianego Jeźdźca czyli pomnik Piotra I ufundowany przez carycę Katarzynę II. Zobaczymy również Sobór św. Izaaka - największą świątynię Sankt Petersburga i czwarty co do wielkości obiekt sakralny na świecie. Podczas przejazdu jedną z głównych, zaplanowaną przez Piotra Wielkiego, ulicą Newski Prospekt podziwiać będziemy empirowy gmach Admiralicji, pałace najbogatszych mieszkańców miasta, gmachy instytucji finansowych i handlowych oraz świątynie różnych wyznań. Dla chętnych proponujemy niezapomniany rejs statkiem (dodatkowo płatny; koszt ok. 1000 rubli rosyjskich) rzekami i kanałami „Wenecji Północy”. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), nocleg.

5 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się na dalsze zwiedzanie Sankt Petersburga. Zobaczymy Plac Pałacowy, uznawany za największy plac Sankt Persburga, z kolumną Aleksandra I. W północnej części placu znajduje się Pałac Zimowy, dawna rezydencja carów, a obecnie główny gmach Ermitażu jednego z największych i najbogatszych muzeów sztuki i malarstwa w Europie. Południową część placu zajmuje gmach Sztabu Generalnego zbudowany na cześć zwycięstwa Rosji w wojnie z Napoleonem. Nad kanałem Gribojedowa podziwiać będziemy Sobór Kazański przypominający swoim kształtem Bazylikę św. Piotra w Rzymie. Kolejną świątynią godną naszej uwagi będzie Cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego znana jako „Cerkiew na Krwi”, zbudowana w miejscu, gdzie dokonano udanego zamachu na cara Aleksandra II. Następnie przejdziemy przez  Marsowe Pole - dawniej plac do przeprowadzania parad wojskowych, dziś plac i park w centrum Sankt Petersburga. Zobaczymy także Pałac Marmurowy, który jest jedną z pierwszych budowli miasta w stylu neoklasycystycznym. Przejazd przez Rosję, Estonię do Tallinna, przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

6 dzień: po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Tallina. Zobaczymy Górne Stare Miasto ze wzgórzem Toompea i Soborem Aleksandra Newskiego, otoczone murami miejskimi z basztami Wysoki Herman i Gruba Małgorzata oraz Dolne Stare Miasto ze średniowiecznym rynkiem z ratuszem miejskim, zespołem kamieniczek Trzy Siostry czy Domem Wielkiej Gildii. Następnie czeka nas przejazd przez Estonię, Łotwę, Litwę do Wilna, przejazd do hotelu, ciepła kolacja (dodatkowo płatna), zakwaterowanie, nocleg.

7 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się na spacer po Starym  Mieście. Rozpoczniemy go od Ostrej Bramy, w której znajduje się Kaplica Ostrobramska. Następnie zajrzymy do  kościoła św. Teresy nazywanego również Ostrobramskim oraz prawosławnej cerkwi  św. Ducha. Przed wejściem na  Plac Ratuszowy  zerkniemy na kościół św. Kazimierza, którego kopuła jest zwieńczona mitrą książęcą. Obejrzymy gmachy i dziedzińce Uniwersytetu Wileńskiego. Na zakończenie odwiedzimy Bazylikę Archikatedralną św. Stanisława z Kaplicą Królewską, która jest miejscem pochówku wielkich książąt litewskich i królów oraz królowych polskich. Na Placu Katedralnym, zobaczymy pomnik księcia Gedymina – założyciela Wilna. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.


Cena zawiera: przejazd autokarem: standard turystyczny (WC, Video/DVD, klimatyzacja - dostosowany do wielkości grupy), zakwaterowanie: 6 noclegów, hotele **/*** położone na trasie wycieczki (1 nocleg w Rydze, 3 noclegi na przedmieściach St. Petersburga, 1 nocleg w Tallinnie, 1 nocleg w Wilnie) - pokoje 2 os. z łazienką (możliwość 1 dostawki), wyżywienie: 6 śniadań, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, KL, BP, podatek VAT-marża.


Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu, opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide, kosztów komunikacji lokalnej, kosztów programowych).
Orientacyjny koszt pakietu ok. 150 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi) - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Opłat i wycieczek fakultatywnych. Rejs statkiem - 1000 rubli /os.
Dopłaty do 6 ciepłych kolacji; koszt 490 zł/os. (płatne w biurze).
Wizy rosyjskiej lub e-Vizy do obwodu St.Petersburskiego;

Uwagi:
W trakcie wyjazdu konieczny paszport z ważną wizą rosyjską! lub e-Visą (dotyczy również osób niepełnoletnich). Wniosek o e-Visę mozna przygotować i złożyć samodzielnie na stronie https://evisa.kdmid.ru/ . Dokumenty mozna uzyskać nie wczesniej niz na 20 dni i nie później niz na 4 dni przed planowaną podróżą. Wydanie e-Vizy jest bezpłatne.
Istnieje mozliwość (za dodatkową opłata - 149 zł/os) skorzystać z pomocy biura przy przygotowaniu i złożeniu wniosku o wydanie e-Vizy. W celu wypełnienia przez Biuro wniosku o wydanie e-Vizy niezbędne jest dostarczenie do Organizatora paszportu, zdjęcia do wizy oraz udzielenie niezbędnych informacji.
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
W celu realizacji programu część przejazdów może być realizowana środkami komunikacji miejskiej.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2021 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do ciepłych kolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 os., 2 os z dostawką lub 3 os. - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: wg cennka. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.


Zobacz rozkład jazdy
Data wyjazduRozkład jazdyDługość pobytuWyżywienieCena / 1 os. 

Ta oferta jest niedostępna dla wybranej kombinacji osób.
Zmień liczbę uczestników w wyszukiwarce po lewej stronie.1. Sankt Petersburg, Rosja
2. Peterhof, Rosja
3. Puszkin, Rosja
4. Tallin, Estonia
5. Ryga, Łotwa
6. Wilno, Litwa


Dział Sprzedaży
00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 47 lok. 10 A tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
pon.-pt. 10.00 - 18.00 e-mail: warszawa@tourist.pl
Wynajem autokarów tel./fax (0048 22) 621 32 46, 622 62 43
e-mail: bus@tourist.pl
Dział Organizacji
05-123 Chotomów, ul. Boczna 4 tel./fax (0048 22) 772 28 30, e-mail: office@tourist.pl
Biuro podróży, biura podróży, biuro turystyczne, touroperator, agencja turystyczna, polskie biuro, polskie biuro podróży, biuro pielgrzymkowe, biuro turystyczno pielgrzymkowe, wycieczki, wycieczka, Wynajem autokarów, Wynajem autokarów Warszawa, wynajem autokaru, wynajem busa, autokary, autobusy, busy, autokary Lux, przewóz osób, transport osób, Wycieczki po polsce, Wycieczki do Pragi, Praga wycieczki, Wycieczki do Wilna, Wilno wycieczki, Wycieczka do pragi autokarem, Praga wycieczki z warszawy, Praga wycieczki autokarowe, Wycieczki do wilna z warszawy, Wycieczka do pragi autokarem z warszawy, Praga wycieczki z warszawy autokarem, Wycieczki do wilna autokarem z warszawy, Wycieczki do wilna z warszawy dla emerytów, Wycieczka do pragi autokarem dla seniorów, Wycieczka do wilna autokarem dla seniorów, Wycieczki autokarowe wilno z warszawy, wycieczki po europie, wycieczki zagraniczne, wycieczki autokarem, wycieczki samolotem, wycieczki z przewodnikiem, wycieczki ze zwiedzaniem, zwiedzanie z przewodnikiem, wczasy, pobyty, wakacje, weekend, weekendy, wolny weekend, pomysł na weekend, obozy, narty, zimowiska, lato, zima, jesień, wiosna, zielone szkoły, sylwester, wyjazdy, podróże, krajowe, kraj, rezerwacja, Tourist, Turist, Tourist Polska, Turist Polska, Touristpolska, turistpolska, turysta, turysta polska, turystapolska, tth, tth, Chotomów, Chotomow, Aleje Jerozolimskie, Jerozolimskie, Warszawa, Nasiłowski, Nasilowski, Nasilowsky, firmy, intencive, uniwersytet, uniwersytety III wieku, kluby, kluby seniora, seniorzy, dla seniora, dla seniorów.
Litwa, Wilno, Troki, Kowno, Łotwa, Ryga, Estonia, Tallinn, Finlandia, Helsinki, Białoruś, Mińsk, Grodno, Ukraina, Lwów, Krym, Kijów, Odessa, Złota podkowa, Słowacja, Slowacja, Bratysława, Tatralandia, Tatrzańska Łomnica, Termalne, Węgry, Budapeszt, Eger, Balaton, Miszkolc, Tapolka, Czechy, Praga, Pragi, Kutna Hora, Morawy, Niemcy, Berlin, Wyspa, Poczdam, Kolonia, Sztuttgart, Ren, Dolina Renu, Monachium, Bawaria, Zamki Bawarskie, Zamki Ludwika, Uznam, Francja, Paryż, Lazurowe Wybrzeże, Colmar, Marsylia, Strasburg, Sztrazburg, Loara, Zamki nad Loarą, Orlean, Wieża Eiffla, Nicea, Canes, Monaco, Włochy, Wlochy, Italy, Italia, Rzym, Roma, Florencja, Wenecja, Fiuggi, Asyż, Genua, Sienna, Padowa, San Remo, Austria, Wiedeń, Dunaj, Innsbruck, Salzburg, Holandia, Amsterdam, Antwerpia, Belgia, Bruksela, Luxemburg, Anglia, Wielka Brytania, Londyn, Oxford, Stonehange, Norwegia, Oslo, Fiord, Prom, Szwecja, Sztokholm, Dania, Kopenhaga, Chorwacja, Dubrovnik, Pula, Sibenik, Krk, Plitwice, Hiszpania, Barcelona, Loret, de mar, Rumunia, Bukareszt, Drakula, Bułgaria, Warna, Sofia, Belgrad, Grecja, Ateny, Delfy, Maraton, Epidauros, Thessaloniki, Rosja, Sankt Petersburg, St Petersburg, Moskwa, Polska, Kraków, Wieliczka, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Szczecin, Warmia, Mazury, Góry Świętokrzyskie, Kielce, Radom, Podlasie, Bieszczady, Tatry, Zakopane, Pieniny, Szczawnica, Morze Bałtyckie, Bałtyk, Wybrzeże, Trójmiasto, Hel, Jastrzębia Góra, Krynica Morska, Kaszuby, Wolin, Nysa, Opole, Śląsk, Podlasie, Białystok, Lublin, Roztocze, Zamość, Mazowsze, Warszawa, Żelazowa Wola, Toruń, Bydgoszcz.

Austria Belgia Białoruś Chorwacja Czechy Dania Estonia Finlandia Francja Holandia Litwa Łotwa Luksemburg Niemcy Norwegia Polska Rumunia Słowacja Słowenia Szwajcaria Szwecja Ukraina Węgry Wielka Brytania Włochy

Augustów Białystok Bydgoszcz Częstochowa Dojazd własny Gdańsk Gliwice Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Ostrowiec Świętokrzyski Poznań Radom Rzeszów Szczecin Toruń Wałbrzych Warszawa Włocławek Wrocław
Opublikowane na stronach materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Powered by
Newsletter

Zapisz się do newslettera

* pola wymagane
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 oraz art. 14 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy, że Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Tourist Polska z siedzibą w Chotomowie zgodnie z postanowieniami Polityki Prywatności (kliknij aby zobaczyć pełną treść).
Podając adres email i zapisując się do newslettera akceptujesz zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Tourist Polska.